V šolskem letu 2017/18 smo začeli z izvajanjem praktičnega usposabljanja v tujini v okviru evropskega projekta Erasmus+. Mobilnost je namenjena dijakom strokovnih programov farmacevtski in kemijski tehnik. Dijaki opravljajo praktično usposabljanje z delom (PUD) v tujih podjetjih – lekarnah in analiznih laboratorijih. Mobilnost je namenjena tudi učiteljem strokovnih modulov, ki se prav tako izobražujejo pri delodajalcih in na podobnih srednjih šolah v tujini. Praktično usposabljanje za dijake traja dva tedna (10 delovnih dni).

Prve dijake smo poslali v Brago na Portugalsko, sledila je mobilnost v Marburg (Nemčija). V  šolskem letu 2018/19 je bila poleg Nemčije in Portugalske prvič na voljo tudi mobilnost na Malti. Učitelji so se usposabljali tudi v Turčiji. Dobre izkušnje nam dajejo motivacijo za nadaljevanje s projektom. V razpisnem letu 2020 smo prijavili sodelovanje z Irsko, ki se ga dijaki že nadvse veselijo.

Koordinatorica Erasmus+: Lea Levstik, mag. farm.

Projekt 2020:

Številka projekta: KA1-VET-26/20

Naslov projekta: Strokovna, kulturna in jezikovna izmenjava kot del poklicnega izobraževanja

Trajanje: 24 mesecev (predvidene izvedbe v 2021 in 2022).

Število udeležencev: 22 dijakov in 2 učitelja, spremljevalci

Države: Nemčija, Portugalska, Malta in Irska.

Projekt 2019:

Številka projekta: KA1-VET-20/19

Trajanje: 16 mesecev (podaljšano zaradi epidemije)

Število udeležencev: 14 dijakov in 2 učitelja, spremljevalci

Države: Nemčija, Portugalska in Malta

Projekt 2018:

Številka projekta: KA1-VET-21/18

Trajanje: 14 mesecev

Število udeležencev: 13 (+1) dijakov in 4 učitelji, spremljevalci

Države: Nemčija, Portugalska, Malta in Turčija

Projekt 2017:

Številka projekta: KA1-VET-30/17