RAZPIS
za udeležbo dijakov v projektu mobilnosti v koledarskem letu 2025
v okviru programa Erasmus+ KA1 VET (Prakse v tujini)

Dijaki Gimnazije in srednje šole za kemijo in farmacijo Ruše, programov farmacevtski tehnik in kemijski tehnik, lahko kandidirate za opravljanje praktičnega usposabljanja v tujini. Mobilnost bo izvedena s pomočjo finančnih sredstev evropskega programa Erasmus+; v celoti so pokriti stroški prevozov, nastanitev, prehrane in nekaterih kulturnih ogledov.

Prijavijo se lahko dijaki, ki obiskujejo v tem šolskem letu 3. letnik programa farmacevtski tehnik ali kemijski tehnik.

Natančni pogoji in kriteriji izbora so navedeni v Pravilih o izbiri dijakov za opravljanje praktičnega usposabljanja v tujini, ki jih najdete v spletni učilnici Erasmus+ 2025 (koda: 5msh5zn). V učilnici so objavljeni tudi obrazci za prijavo ter dodatna navodila.

V letu 2025 ponujamo predvidoma 25 – 30 mest za dijake, odvisno je tudi od možnosti partnerjev in interesa med dijaki. Termini in destinacije bodo izbrani sproti, okvirne informacije so na voljo v spletni učilnici.

Vsaka mobilnost traja 14 dni. Zagotovljeno bo spremstvo učiteljev GSŠKF Ruše na poti v tujino in prve dni mobilnosti.

Namen razpisa je, da izberemo dijake, ki se bodo udeležili mobilnosti v koledarskem letu 2025. Izbrani dijaki bodo aktivno sodelovali pri izbiri partnerskih držav in organizaciji mobilnosti.

Popolna vloga vsebuje:

1. prijavnico, podpisano tudi s strani staršev,
  2. podpisano izjavo staršev,
  3. dokazila in dodatne reference (uspehi na tekmovanjih, obšolske dejavnosti)
  4. Europass življenjepis v angleščini/nemščini (oddano v spletni učilnici)
  5. motivacijsko pismo v slovenščini in angleščini/nemščini (oddano v spletni učilnici)

Rok za oddajo prijav je torek, 1. 10. 2024. Prijave oddajte koordinatorici Erasmus+ Lei Levstik.

Spletni obrazec izpolnite čim prej, tudi če še niste čisto prepričani o prijavi. Na podlagi tega boste dobili predizpolnjeno prijavnico in boste dodani v spletno učilnico, kamor boste naložili življenjepis, motivacijsko pismo in druga dokazila.

Dodatne informacije:

• na spletni strani projekta
  • v četrtek, 12. 9., ob 14.20 v zgornjem amfiteatru
  • osnovne informacije bodo posredovane staršem na roditeljskem sestanku
  • preko e-pošte: lea.levstik@gimnazija-ruse.si

Lea Levstik