V sredo, 26. 10. 2022, je na Gimnaziji in SŠ za kemijo in farmacijo Ruše potekal posvet, na katerega smo povabili predstavnike delodajalcev – lekarn SV Slovenije, specializiranih prodajaln, proizvajalcev zdravil in drugih podjetij, ki so povezana s farmacijo.

Koordinatorica Erasmus+ v poklicnem izobraževanju, Lea Levstik, mag. farm., je predstavila mednarodne aktivnosti, ki jih uspešno izvajamo na šoli že od leta 2017. Šola se ponaša z Erasmus+ akreditacijo, kar omogoča kontinuirano izvajanje mobilnosti vse do leta 2027.

Ker so bili zbrani predstavniki lekarn, smo posebej poudarili pomen opravljanja prakse v tujini. Predstavili smo konkretne razlike, ki jih opažajo dijaki skupaj z mentorico in učitelji, ki so opravljali spremljanje na delovnem mestu.