V času jesenskih počitnic sva obiskali partnersko šolo IES Diego Torrente Perez v manjšem španskem kraju San Clemente. Na šoli izvajajo programe splošnega in poklicnega izobraževanja, med drugim imajo programe farmacije, laboratorijskega dela in urgentne medicine.

Pričakali so naju prijazni gostitelji. Spoznali sva španski izobraževalni sistem ter predstavili poklicno izobraževanje v Sloveniji. Vsak dan sva bili prisotni pri različnih urah pouka, tako pri urah stroke (farmacije) kot pri urah matematike, angleščine, laboratorijskih vaj,…

V popoldanskem času smo si skupaj ogledali San Clemente in širšo regijo, iz katere izhaja tudi nam dobro znan Don Kihot.

Verjamemo, da je bil ta obisk začetek dolgotrajnega sodelovanja. Španske dijake smo povabili v Ruše, kjer bodo skupaj z našimi dijaki raziskovali aktualne teme.

We would like to thank our hosts:
Rosa María Toledo Martínez, Principal of IES Diego Torrente
Joaquina GUILLÉN, Erasmus+ coordinator and teacher
and to all the teachers who spent time with us and invited us to the lessons.

Lea Levstik, koordinatorica in učiteljica strokovnih farmacevtskih modulov
Iris Merkač, prof. matematike