V šolskem letu 2017/18 smo začeli z izvajanjem praktičnega usposabljanja v tujini v okviru evropskega projekta Erasmus+. Mobilnost je namenjena dijakom strokovnih programov farmacevtski in kemijski tehnik. Dijaki opravljajo praktično usposabljanje z delom (PUD) v tujih podjetjih – lekarnah in analiznih laboratorijih. Mobilnost je namenjena tudi učiteljem strokovnih modulov, ki se prav tako izobražujejo pri delodajalcih in na podobnih srednjih šolah v tujini. Praktično usposabljanje za dijake traja dva tedna (10 delovnih dni).

Prve dijake smo poslali v Brago na Portugalsko, sledila je mobilnost v Marburg (Nemčija). V  šolskem letu 2018/19 je bila poleg Nemčije in Portugalske prvič na voljo tudi mobilnost na Malti. Dobre izkušnje nam dajejo motivacijo za nadaljevanje s projektom tudi v šolskem letu 2019/20.

Koordinatorica Erasmus+: Lea Levstik, mag. farm.

Projekt 2017:

Številka projekta: KA1-VET-30/17

Naslov projekta: Strokovna, kulturna in jezikovna izmenjava kot del poklicnega izobraževanja

Trajanje: 2 leti

Število udeležencev: 14 dijakov in 4 učitelji